Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Čistá řešení pro náročná prostředí

V potravinářství jsou kladeny vysoké požadavky na hygienickou nezávadnost, možnost snadného čištění a odolnost proti korozi. Hlavním konstrukčním materiálem v tomto odvětví je tudíž korozivzdorná ocel, umožňující dosáhnout nezbytné vysoké odolnosti a trvanlivosti používaných zařízení.
 
Společnost Murrelektronik nabízí širokou škálu konektorů vyhovujících velkým požadavkům zpracovatelů a výrobců potravin i nápojů.
 
Všechny konektory značky Murrelektronik vycházejí z osvědčených principů. Kovové části konektorů určených pro potravinářské stroje a linky jsou vyrobeny z korozivzdorné oceli v kvalitě zajišťující velmi velkou odolnost proti korozi. Povrch krytů je světlý a je na něm dobře patrné případné znečištění, plíseň apod. Veškeré konektory a kabely jsou vyrobeny s použitím plastů odpovídajících normám platným v potravinářství.
 
Pro oblasti, kde se používají vysokotlaká čisticí zařízení, doporučuje společnost Murrelektronik použít zvlášť odolný konektor M12 Steel vlastní konstrukce. Má pouzdro z korozivzdorné oceli, může být omýván kyselými i zásaditými čisticími prostředky a je použitelný při teplotách až do +105 °C. Je tedy vhodný i do těch nejkritičtějších provozních podmínek.
Murrelektronik CZ, spol. s r. o., tel.: 377 233 912, e-mail: info@murrelektronik.cz, http://www.murrelektronik.cz