Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

CiA zve na CANschool 2006 v Praze

číslo 2/2006

CiA zve na CANschool 2006 v Praze

Organizace CAN in Automation (CiA, http://www.can-cia.org), sdružení zájemců o průmyslovou komunikační sběrnici CAN, pořádá v první polovině roku 2006 celkem šest seminářů věnovaných sběrnici CAN a jejímu protokolu vyšších vrstev CANopen. Čtyři z nich se uskuteční v Severní Americe a dva v Evropě, a to v únoru v Tampere ve Finsku na téma CANopen a 18. května 2006 v Praze na téma CAN.

Seminář v Praze s názvem CANschool in Prague 2006 bude věnován základnímu seznámení se sběrnicí CAN, tj. tématům jako oblasti použití CAN, protokol linkové vrstvy CAN, implementace CAN, fyzická vrstva CAN, protokoly vyšších vrstev a uspořádání systému CAN, včetně diskuse. Je určen pro vývojáře automatizačních prostředků i pro integrátory řídicích systémů, kteří chtějí získat celkovou představu o systému CAN a posoudit technické možnosti, které nabízí. Účast na něm přinese užitek i technikům s rozhodovací pravomocí, kteří potřebují mít znalosti umožňující jim zjistit, zda CAN dokáže splnit požadavky kladené danými úlohami v oblasti komunikace.

Účast na semináři v Praze je zdarma s podmínkou registrace předem, nejlépe prostřednictvím http://www.can-cia.org/date/events
[CiA, 3. ledna 2006.]

(sm)