Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

České společnosti se podílejí na hospodářském růstu Číny

číslo 6/2004

České společnosti se podílejí na hospodářském růstu Číny

České firmy z oboru silnoproudu, měření a řídicích systémů si pro svou spolehlivost, flexibilitu a odbornost získávají mnohé partnery i v zahraničí. A právě se zahraničními partnery jsou zajišťovány inženýrské služby i pro několik zákazníků v Číně.

Příkladem úspěšného působení našich firem v Číně může být firma Autel. Její aktivity v této zemi začaly již v roce 1998. Extrémně rychlý rozvoj čínského hospodářství se významně projevuje směrováním investic do čínského hutnictví. A právě to je hlavním oborem působení zmíněné firmy. Kromě již tradičních projektových a programátorských prací spojených s vlastním řízením technologie nabízí společnost řídicí systémy plánování a řízení výroby. V minulém roce realizovali programátoři společnosti první projekt systému plánování a řízení výroby u čínského zákazníka.

Letos bude podle očekávání počet projektů vypracovávaných pro Čínu nejvyšší za poslední léta. Již dnes odborníci společnosti pracují na třech nových projektech a přímo v Číně dokončují projekt rozpracovaný již v minulém roce.

Znalosti a zkušenosti získané při řešení uvedených moderních technologických celků jsou přínosem i pro jiné české podniky. Neustálým vývojem a zdokonalováním si totiž udržují úzký kontakt se světovou špičkou v oboru.

(JK)

Inzerce zpět