Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Booksize PC od MSC Technologies: cenově výhodný průmyslový počítač

Firma MSC Technologies, součást skupiny Avnet, rozšířila svou řadu kompaktních vestavných počítačů BookSize o box PC s označením B1-H110 (obr. 1). Jde o systém založený na Mini-ITX a vybavený procesorem Intel® Core™ šesté generace (označení Skylake) a čipovou sadou Intel® H110. Počítač B1-H110 uživatelům nabízí cenově výhodnější alternativu k dříve uvedeným počítačům BookSize B1-Q170 od MSC Technologies. Podporují funkce pro zvýšení výkonnosti jako Intel Active Management Technology a disková pole RAID. 

Výkonné počítače do průmyslového prostředí

Řada počítačů BookSize od MSC Technologies je určena k tomu, aby překlenula výkonnostní mezeru mezi osobními desktopovými počítači a průmyslovými PC. Výkonné nové B1-H110 Box PC má rozměry jen 330 × 206 × 88 mm. Počítač navržený pro spolehlivou práci v mimořádně nepříznivých podmínkách je robustní, prachotěsný a schopný pracovat
nepřetržitě.  

Vyrobeno v Německu

Rozhodující komponenty počítačů B1-H110 jsou pečlivě specifikovány z hlediska velké spolehlivosti i dlouhodobé dostupnosti, aby byla zaručena co nejdelší životnost systému.

Modulární počítače formátu booksize vyrábí firma MSC Technologies ve vlastním závodě ve Freiburgu v Německu, který se specializuje jak na velkosériovou výrobu, tak na výrobu specializovaných počítačů v malých sériích. To dává firmě MSC dostatečnou pružnost, aby rychle a bez velkých nákladů přizpůsobila vyráběné průmyslové systémy specifickým aplikačním požadavkům zákazníků.  

Podpora prediktivní údržby

U systémů založených na Skylake je k dispozici podpora pro prediktivní údržbu prostřednictvím nástroje ReDi 01 od MSC Technologies, určeného pro dálkovou diagnostiku, který nepřetržitě sleduje stav všech kritických provozních parametrů systému. To poskytuje uživatelům B1-H110 Box PC záruku, že všechny potenciální problémy budou identifikovány včas, čímž se snižuje riziko selhání systému. Základní údržbu systému usnadňuje také snadno vyměnitelná kazeta s ventilátorem.  

Technická specifikace

Počítače BookSize B1-H110 mají na základní desce paměť DDR4 SDRAM, kterou lze rozšířit prostřednictvím dvou socketů SO-DIMM až na 32 GB. Průmyslová rozhraní zahrnují GbE LAN, USB 3.0, USB 2.0, Serial ATA, HD Audio a k dispozici jsou také grafická rozhraní DVI-D a 2× DisplayPort (DP) V1.2. Počítač může být vybaven galvanicky izolovanými GPIO a rozhraním pro sběrnici CAN. Slot PCI Express™ x16 umožňuje box PC flexibilně rozšiřovat. Navíc je k dispozici i slot Mini-PCI Express™ x1.

Pro více informací a objednávku BookSize B1-H110 prosím navštivte stránky www.msc-technologies.eu. 

(MSC Technologies)

Obr. 1. Průmyslový počítač BookSize B1-H110