Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Bohemian Technologies bude dodávat společnosti Bosch

číslo 10/2005

Bohemian Technologies bude dodávat společnosti Bosch

Společnost Bohemian Technologies a. s. podepsala rámcovou smlouvu o montáži kompletů elektrických slaboproudých systémů pro německou firmu Bosch Sicherheitssysteme GmbH. Stalo se tak poté, když ke konci roku 2004 učinila firma Bosch strategické rozhodnutí o nakupování významného objemu prací a dodávek od středoevropských firem namísto německých. Společnost Bohemian Technologies prošla náročným výběrem a stala se jednou ze šesti firem ze střední Evropy, které budou firmě Bosch dodávat.

„Ke strategickému rozhodnutí firmy Bosch bezesporu přispěl fakt, že cena pracovní síly v Čechách, resp. ve střední Evropě, je výrazně menší než v Německu. Na druhou stranu je to i ocenění naší kvalitní práce. Smlouva nám dává dobrý výhled do budoucna a příležitost k dalšímu růstu,„ uvedl Ing. Antonín Urban, ředitel společnosti Bohemian Technologies.

Firma Bosch Sicherheitssysteme vyrábí a dodává „na klíč„ zabezpečovací systémy pro budovy, přičemž její roční obrat je větší než 1 miliarda eur. Společnost Bohemian Technologies se zabývá dodávkami „na klíč„ slaboproudých elektrických rozvodů, systémů pro měření a regulaci a průmyslové automatizace, výrobou rozváděčů a obráběním kovů. Obrat firmy letos překročí 200 milionů korun.
[Tisková informace Bohemian Technologies, 10. srpna 2005.]

(ed)