Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Bezpečnostní zámek Euchner CTP s vysokou úrovní kódování

Nový bezpečnostní zámek Euchner CTP kombinuje prověřený funkční princip elektromechanických bezpečnostních zámků s monitorováním jištění ochranného krytu s moderní technikou unikátně kódovaných transpondérů RFID. Díky tomu dosahují zámky CTP úrovně vlastností PL e podle ČSN EN ISO 13849-1 (kategorie struktury bezpečnostních částí ovládacího obvodu 4), a to bez vyloučení závady na mechanických dílech zámku. CTP také překračuje požadavky normy ČSN EN ISO 14119:2013 na spínače typu 4 s vysokou úrovní kódování. Zámky CTP jsou ideální pro úlohy vyžadující nejen PL e, ale i velkou jisticí sílu (až 2 500 N).

 
Některá provedení zámků CTP umožňují také sériové řazení až dvaceti prvků vybavených rozhraním AR (CES-AR, CET-AR, ESL-AR, MGB-AR) při zachování PL e.
 
Zámky jsou opatřeny diagnostickými LED a monitorovacími výstupy. Odolné mechanické provedení s krytím IP69K, malé rozměry, vhodný tvar a rozměrová kompatibilita s rozšířenými elektromechanickými zámky typových řad Euchner TP, STP a STA jsou atributy ideálního produktu pro snadné splnění požadavků na minimalizaci možností ochromení blokovacích zařízení tak, jak o nich mluví kapitola 7 normy ČSN EN ISO 14119:2013. Vzhledem k vysoké úrovni kódování není nutné zámky CTP montovat skrytě nebo mimo dosah obsluhy.
 

EUCHNER electric s. r. o., tel.: +420 533 443 150, e-mail: info@euchner.cz, www.euchner.cz