Aktuální vydání

celé číslo

10

2021

Automatizace v elektrárnách a teplárnách, obnovitelné zdroje, distribuce elektřiny a tepla

Bezdotykové měření teploty, měření spotřeby elektřiny a tepla

celé číslo

Bezpečnostní řídicí systém Euchner MSC

Nový malý bezpečnostní řídicí systém MSC od firmy Euchner je univerzální, volně programovatelný modulární bezpečnostní systém pro ochranu strojů a jiných zařízení. Lze k němu připojit velké množství různých typů bezpečnostních prvků.

 
Systém MSC je velmi flexibilní: už se samotnou základní jednotkou je možné využít až osm vstupů a dva výstupy, a to při šířce pouhých 22 mm. Pro rozsáhlejší úlohy lze MSC rozšiřovat pomocí několika typů rozšiřujících modulů se vstupy a výstupy. Euchner také nabízí široký výběr komunikačních modulů pro různé průmyslové sběrnice.
 
Systém se pohodlně programuje za použití portu USB a softwaru Euchner Safety Designer, který je zdarma a je přiložen ke
každé základní jednotce. MSC také nabízí mnoho způsobů diagnostiky. Kromě detailní diagnostiky v programovacím softwaru lze v provozu i bez počítače použít indikátory LED na předním krytu jednotek, které signalizují stav každého vstupu a výstupu.
 
Malý modulární programovatelný bezpečnostní systém MSC má rovněž vysokou úroveň bezpečnosti – základní jednotka i všechny rozšiřující moduly dosahují úrovně bezpečnostních vlastností PL e (Performance Level) s kategorií struktury hardwaru 4 podle ČSN EN ISO 13849-1.
 
EUCHNER electric, s. r. o., tel.: +420 533 443 150, e-mail: info@euchner.cz, www.euchner.cz