Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Bezpečnostní řídicí systém Euchner MSC

Nový malý bezpečnostní řídicí systém MSC od firmy Euchner je univerzální, volně programovatelný modulární bezpečnostní systém pro ochranu strojů a jiných zařízení. Lze k němu připojit velké množství různých typů bezpečnostních prvků.

 
Systém MSC je velmi flexibilní: už se samotnou základní jednotkou je možné využít až osm vstupů a dva výstupy, a to při šířce pouhých 22 mm. Pro rozsáhlejší úlohy lze MSC rozšiřovat pomocí několika typů rozšiřujících modulů se vstupy a výstupy. Euchner také nabízí široký výběr komunikačních modulů pro různé průmyslové sběrnice.
 
Systém se pohodlně programuje za použití portu USB a softwaru Euchner Safety Designer, který je zdarma a je přiložen ke
každé základní jednotce. MSC také nabízí mnoho způsobů diagnostiky. Kromě detailní diagnostiky v programovacím softwaru lze v provozu i bez počítače použít indikátory LED na předním krytu jednotek, které signalizují stav každého vstupu a výstupu.
 
Malý modulární programovatelný bezpečnostní systém MSC má rovněž vysokou úroveň bezpečnosti – základní jednotka i všechny rozšiřující moduly dosahují úrovně bezpečnostních vlastností PL e (Performance Level) s kategorií struktury hardwaru 4 podle ČSN EN ISO 13849-1.
 
EUCHNER electric, s. r. o., tel.: +420 533 443 150, e-mail: info@euchner.cz, www.euchner.cz