Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Bezpečnostní moduly a řídicí jednotky B&R splňují požadavky EN 50156

Německá společnost TÜV Süd nedávno potvrdila, že bezpečnostní moduly I/O řady X20 a řídicí jednotky od B&R splňují všechny požadavky normy EN 50156 Elektrická zařízení pro kotle a pomocná zařízení.

Zásadní předností použití bezpečnostních modulů systému X20 je to, že umožňují selektivně odstavit jen nezbytnou část zařízení, přičemž zbytek může pracovat běžným způsobem. Bezpečnostní moduly od společnosti B&R jsou velmi flexibilní a vyznačují se velkou dostupností. K dispozici je široké spektrum bezpečnostních analogových a digitálních vstupů. Dokonalým příkladem je robustní vstupní modul pro termočlánky X20ST4492, který ukazuje, jak lze bezpečnostní produkty integrovat do řídicích systémů pecí a kotlů.

Modul obsahuje bezpečnostní vstupy pro dva termočlánky a jeden bezpečnostní odporový senzor teploty Pt 100/1000. Je vybaven vstupním filtrem a jednotlivé kanály jsou elektricky izolované.

V systému X20 najde uplatnění také bezpečnostní protokol OpenSa­fety, který umožňuje přenášet bezpečnostní signály prostřednictvím běžné komunikační sítě průmyslového Ethernetu. Není tedy nutné instalovat speciální kabely pro bezpečnostní signály.

B+R automatizace, spol. s r. o., tel.: 541 420 311, e-mail: office.cz@br-automation.com, www.br-automation.com