Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Automatica 2008 se zajímavým doprovodným programem

Ve dnech 10. až 13. června 2008 se bude v Mnichově konat již třetí mezinárodní veletrh Automatica 2008, odborný veletrh pro automatizaci s důrazem na montážní a manipulační techniku, robotiku, průmyslové zpracování obrazů a s tím spojenou techniku. Jeho pořadatelem je veletržní společnost Messe München GmbH a odborný svaz VDMA – Robotik + Automation. Devět měsíců před zahájením se k účasti na veletrhu přihlásilo více než 440 firem z Německa i ze zahraničí, které si již závazně objednaly přes 28 500 m2 čisté výstavní plochy, což odpovídá téměř 92 % výstavní plochy obsazené na předchozím veletrhu v roce 2006.
Automatica se pořádá každý druhý rok přímo ve středu evropského trhu pro robotiku a automatizaci. Odborný návštěvník zde má možnost se pod mottem Innovation and Solutions velmi přehledně seznámit nejenom s nejnovějšími trendy, ale i s celým řetězcem tvorby hodnot v automatizaci – od komponent až po systémy a od projektů až po služby. Navíc zde odborníci naleznou různá automatizační řešení navržená „na míru“, která dokážou optimálně splnit specifické výrobně technické požadavky a zadání.
Součástí veletrhu Automatica 2008 bude bohatý a hodnotný doprovodný program. Již potřetí se v rámci veletrhu 11. a 12. června v mezinárodním kongresovém centru v bezprostřední blízkosti veletržního areálu uskuteční mezinárodní kongres o robotice, největší odborné fórum svého druhu pod patronací VDI (Verband Deutscher Ingenieure). Ve stejné dny se bude také konat pracovní zasedání odborné skupiny DAGM (Deutsche Arbeitsgemeinschaft für Mustererkennung), které organizačně zajišťuje katedra komunikace člověk-stroj Technické univerzity v Mnichově. Atraktivní prezentace zajímavých novinek z oboru servisní robotiky bude tradičně zorganizována v úzké spolupráci s Fraunhoferovým ústavem pro výrobní techniku a automatizaci IPA a bude zaměřena především na komerční úlohy. Ve spolupráci s několika výrobními podniky a výzkumnými ústavy (Festo, ITQ, DLR aj.) bude uspořádána inovační platforma Mechatronika, komplexně věnovaná tématu, které je pro odvětví průmyslové automatizace stále důležitější. Fórum Automatica bude zahrnovat různé pódiové diskuse k aktuálním otázkám odvětví, které všem skupinám návštěvníků poskytnou zajímavé informace.
Veletržní společnost se rozhodla uspořádat v Mnichově v červnu 2008 poprvé mezinárodní odborný veletrh solární techniky Intersolar 2008, zčásti souběžně s veletrhem Automatica. Kombinace dvou odborných veletrhů ukáže především odborníkům z výrobní sféry, kam směřuje současný vývoj, neboť za využitím ekologické solární energie stojí rychle rostoucí průmyslové odvětví vybavené nejmodernější výrobní a montážní technikou, pro které je veletrh Automatica jedinečnou přehlídkou automatizační techniky. Zatímco veletrh Automatica bude zahájen 10. června a potrvá do 13. června, mezinárodní veletrh Intersolar se bude konat ve dnech 12. až 14. června 2008, takže obě akce se budou po dva dny překrývat.
Podrobné informace o veletrhu Automatica 2008 obdrží vystavovatelé i zájemci o návštěvu veletrhu od zástupce pořadatele pro ČR a SR, společnosti EXPO-Consult+Service (http://www.expocs.cz), popř. si je mohou vyhledat na webové stránce veletrhu http://www.automatica-munich.com. Veletržní správa nabízí českým vystavovatelům zvýhodněné cenové podmínky účasti v rámci společné české expozice.
[Informace pro tisk veletržní společnosti Messe München GmbH.]
Kab.
 
Obr. 1. Robotické svařovací pracoviště využívající strojové vidění (foto Messe München)