Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Automatica 2006 v Mnichově

číslo 12/2005

Automatica 2006 v Mnichově

Osm měsíců před zahájením veletrhu Automatica, který se bude konat na výstavišti Neuen Messe München v Mnichově (SRN) od 16. do 19. května 2006, bylo již přihlášeno přibližně 500 vystavovatelů z 38 zemí. Třetina z nich jsou firmy, které se minulého, prvního ročníku veletrhu v roce 2004 (veletrh má dvouletou periodu) neúčastnily. To potvrzuje rostoucí zájem o tento veletrh; počet zahraničních firem je zase důkazem jeho mezinárodního charakteru.

Veletrh se bude konat v pěti halách mnichovského výstaviště. V halách A1 a A2 se budou prezentovat firmy zabývající se montážní technikou: v hale A1 budou představeny ucelené systémy, v hale A2 návštěvníci najdou spíše komponenty – nosné profily, vedení, dopravníky a jiné prostředky pro transport materiálu. V halách B2 a B3 bude hlavním tématem robotika ve všech svých podobách. Současně zde, jako rozhodují součást robotů a manipulátorů, budou prezentovány i pohony. V hale B3 bude také přehlídka výzkumu a vývoje v oboru robotiky a montážní techniky. Návštěvníci zde budou moci zhlédnout např. speciální expozici servisních robotů. Hala B1 bude věnována průmyslovému vidění a zpracování obrazu.

Současně s veletrhem se bude v kongresovém centru ICM ve dnech 15. až 17. května konat významný odborný kongres ISR 2006 (International Symposium on RoboticsNávštěvu veletrhu Automatica 2006 v Mnichově lze doporučit všem, kdo se zajímají o automatizaci v automobilovém průmyslu, strojírenství, zpracování kovů a plastů, výrobě elektroniky, v balicí technice, ale také ve farmaceutickém průmyslu, kosmetice a potravinářství. Uplatnění robotiky a montážní techniky je totiž široké a s růstem technických možností a poklesem ceny této techniky a současně s růstem ceny pracovní síly a důrazem na kvalitu výroby se neustále rozšiřuje.), příští rok poprvé v Mnichově a poprvé společně s německým kongresem Robotik 2006. Očekává se účast přibližně 500 odborníků z celého světa, kteří budou jednat o trendech v oboru a nových možnostech uplatnění robotiky v praxi.

(ed)