Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

APF – nejtenčí relé vyráběná v Evropě

Nová relé řady APF od Panasonic Electric Works přicházejí ve dvou provedeních, s rovnými či pod pravým úhlem zahnutými vývody, a ve dvou variantách podle materiálu kontaktů: AgSnO2 a AgNi.

 
Relé mají šířku pouhých 5 mm a zahnuté kolíky (pin) zmenší jejich výšku na neuvěřitelných 5 mm. Přitom lze i takto malým relé spínat zátěž až 6 A/250 V AC.
 
Kontakty z AgSnO2 jsou vhodné pro velké spínací a rozpínací proudy, protože materiál vyniká odolností proti ožehu. Proto tam, kde je požadována kombinace velkého spínacího výkonu a malého rozměru, jsou relé řady APF ideálním řešením.
 
Relé APF jsou dodávána v mnoha variantách zapojení kontaktů. Spínací napětí je od 4,5 do 60 V. Relé jsou schválena pro použití na americkém trhu (UL, C-UL; bezpečnostní schválení podle UL508, CSA C22.2 No. 14 a UL1604) a mají certifikát německého spolku VDE o shodě s normou IEC 61810-1.
 
Typické příklady použití jsou rozhraní pro programovatelné automaty, výstupní relé pro měřicí zařízení, čítače, počítadla nebo regulátory teploty. Relé je možné použít v technických zařízeních v domácnostech, v účelových budovách i v průmyslové automatizaci.
 

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz