Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Adaptéry JUMO PEKA vyhovují směrnicím EHEDG

číslo 6/2005

Adaptéry JUMO PEKA vyhovují směrnicím EHEDG

Společnost Jumo vyvinula novou řadu adaptérů pro připojení senzorů k zařízením v procesní výrobě. Těmito adaptéry je možné doplnit téměř všechny dodávané snímače, např. snímače teploty, tlaku apod.

Obr. 1.

V praxi se vyskytuje množství měřicích úloh s odlišnými podmínkami zástavby snímačů a s různými druhy připojení k zařízení. Adaptéry JUMO PEKA umožňují dodat vhodný snímač nezávisle na procesním připojení a způsobu montáže, které se v dané aplikaci používají, a to zkracuje dobu dodávky snímačů.

Vložené těsnění může být z různých materiálů, např. z fluorokaučukové pryže FPM, ethylenpropylenové pryže EPDM nebo ze silikonu. Těsnění není při demontáži, nutné např. pro rekalibraci snímače, poškozeno a může být použito opakovaně.

Adaptéry JUMO PEKA vyhovují evropským směrnicím EHEDG, a jsou proto zvláště vhodné pro zařízení s velkými nároky na hygienu provozu, např. v potravinářství, farmacii nebo v biotechnologiích. Nevadí jim čištění a sterilizace procesy CIP a SIP. Splnit lze i další požadavky, které se v těchto oblastech výroby vyskytují: speciální požadavky na chemickou odolnost materiálu, teplotní odolnost, stupeň krytí IP atd.

K dispozici jsou různé typy připojení: Varivent, mlékárenské šroubení, clamp nebo příruby určené k přivaření. Díky tomu lze adaptéry použít na většině zařízení, která se v praxi vyskytují.

JUMO Měření a regulace s. r. o., tel.: 541 321 113, e-mail: info@jumo.cz, http://www.jumo.cz