Aktuální vydání

celé číslo

08

2020

Mozaika novinek a informací

Restart ekonomiky

celé číslo

Acronis True Image 2019 s kybernetickou ochranou

Společnost Acronis uvedla na trh novou verzi softwaru pro osobní zálohování – Acronis True Image 2019. Společnost rovněž sdělila, že její ochrana proti ransomwaru postavená na umělé inteligenci, která je integrovaná do všech zálohovacích řešení Acronis včetně nové verze Acronis True Image, zastavila v minulém roce více než 200 000 ransomwarových útoků na 150 000 zákazníků.

Od svého založení v roce 2003 v Singapuru je Acronis vedoucím dodavatelem a inovátorem v odvětví zálohování dat. Byl prvním dodavatelem, který domácím uživatelům nabídl vytvoření obrazu disku v reálném čase. Dokázal rozšířit zálohování na nové typy zařízení, jako jsou mobilní telefony či úložiště NAS (Network Attached Storage).

Acronis True Image 2019 je jediné domácí řešení, které dovoluje vytvářet kompletní obrazy disku do lokálního i do cloudového úložiště a klonovat aktivní systémový disk jak na windows, tak na počítačích Mac. Tyto možnosti posilují kontrolu uživatelů nad daty.

S možností vytvořit nástroj obnovy tzv. all-in-one na externím pevném disku zjednodušuje Acronis True Image 2019 obnovu systému. Pod názvem Acronis Survival Kit představuje ucelený a flexibilní nouzový nástroj, který obsahuje vše, co uživatel potřebuje k obnově systému, od bootovacího média k systémovému nastavení a všem zálohám.

Vytvoření záloh je rovněž jednodušší s novými možnostmi plánování založeného na událostech, jako je např. automatické zálohování v okamžiku připojení disku USB.

Acronis True Image je známý pro svou schopností obnovit systém na stejný či odlišný hardware – tuto schopnost ještě rozšiřuje vylepšené médium WinPE (Windows Preinstallation Environment). Nový WinPE builder zefektivňuje tvorbu médií detekcí síťových adaptérů a konfigurace síťových nastavení, takže uživatel dokáže obnovit svůj systém prostřednictvím ethernetového připojení či sítě WiFi.

Protože ne všichni chtějí mít vše automatizované, nový nástroj čištění záloh umožňuje uživatelům uvolnit místo na disku manuálním výběrem nepotřebných záloh a vymazáním nadbytečných souborů. Byla také posílena výkonnost a spolehlivost řešení a vylepšeno uživatelské prostředí směrem k větší intuitivnosti. A navíc aktualizovaná metoda Acronis Active Protection nyní chrání data i na síťových discích a úložištích NAS, která se stávají stále obvyklejší součástí domácích sítí.

(ed)