Aktuální vydání

celé číslo

01

2019

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Universal Robots věnuje jubilejní „zlatý“ robot

Společnost Universal Robots (UR), předá jednomu šťastnému zákazníkovi, který si objedná kolaborativní robot (kobot) UR s pořadovým číslem 25 000, zdarma svůj kobot ve „zlatém vydání“. Gold Edition. Podle situace bude darován kobot typu UR3, UR5 nebo UR10. Kryty jeho kloubů budou mít zlaté zabarvení, které nahradí ikonickou modrou barvu UR.

Od uvedení prvního kobotu v roce 2008 jsou produkty Universal Robots využívány v mnoha průmyslových odvětví, od potravinářství až po vědecký výzkum, pro úkoly zahrnující montáž, přemisťování dílů, kontrolu kvality a mnoho dalších. Dosud bylo dodáno přes 22 500 robotů Universal Robots. Firma je tak s největší instalovanou základnou kobotů lídrem na globálním trhu.

Na rozdíl od tradičních robotických řešení jsou koboty Universal Robots navrženy pro společnou, maximálně efektivní práci s lidskými operátory, která otevírá velké příležitosti v oblasti bezprostřední spolupráce mezi roboty a lidmi. Vysoce flexibilní koboty dokáží převzít široké spektrum činností a mají nejrychlejší návratnost investice ve svém odvětví, což z nich činí ideální řešení zejména pro menší podniky, kde tradiční řešení mohou být příliš nákladná.

Spojením lidské vynalézavosti a vysoké přesnosti robotické automatizace pomáhá Universal Robots transformovat automatizační odvětví po celém světě. Šanci získat jediný kobot Universal Robots ve vydání Gold Edition je možné zasláním objednávky na https://www.universal-robots.com/gold.