Aktuální vydání

celé číslo

05

2019

komunikace a software pro snímače a akční členy

tlakoměry

celé číslo

Siemens vyčlenil oblast mechanických pohonů do společnosti Flender GmbH – odštěpný závod Mělník

S účinností od 1. března 2019 vyčlenila společnost Siemens, s. r. o., svou obchodní činnost v oblasti mechanických pohonů (Mechanical Drives – MD) do nově vzniklé společnosti, která bude na trhu působit pod novým názvem Flender GmbH – odštěpný závod Mělník. Nový název dostaly i další pobočky divize po celém světě.

Na začátku roku 2017 společnost Siemens oznámila, že se jednotka mechanických pohonů přemění na samostatnou firmu v rámci celého koncernu Siemens, aby získala větší manévrovací prostor pro své podnikání a posílila orientaci na konkrétní oblasti obchodní činnosti.

Cílem společnosti Flender je stát se jedním z předních světových dodavatelů komponent pro mechanické pohony. Firma má osm výrobních závodů s více než šesti tisíci zaměstnanci. Sortiment produktů zahrnuje širokou škálu převodovek a spojek pro pohony. Klíčovými oblastmi využití jsou větrné elektrárny, výroba cementu, námořní doprava či dopravníkové pásy a zdvihací zařízení.

Společnost A. Friedrich Flender AG byla založena v Düsseldorfu v roce 1899. Nejprve vyráběla dřevěné kladky. Během následujících desetiletí se z firmy stala přední firma v oblasti převodovek. V roce 2005 ji převzal koncern Siemens a začlenil ji do své struktury jako jednotku pro mechanické pohony. V únoru 2017 koncern oznámil, že vytvoří z obchodního úseku MD opět samostatnou společnost Flender.

(ed)