Aktuální vydání

celé číslo

01

2019

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Packaging Live na veletrhu EmbaxPrint

Mezinárodní veletrh obalů a tisku EmbaxPrint letos oslaví výročí – v pavilonu G1 brněnského Výstaviště se totiž ve dnech 27. 2 až 2. 3. uskuteční jeho již 30. ročník. Jde jediný veletrh svého oboru v České republice, díky čemuž se stal ideálním místem pro předvedení technických i technologických inovací a řešení. O významu svědčí i narůstající zájem vystavovatelů, a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. 

Packaging Live

V rámci veletrhu EmbaxPrint představí agentura EQUICom opět projekt Packaging Live. V hale G1 návštěvníci uvidí v procesu balení pečiva tři roboty, nové průmyslové tiskárny, ale také další balicí techniku, a to zejména od společnosti Technology, která se stala generálním partnerem projektu. Nebude chybět oblíbená ochutnávka prémiového pečiva Breadway. Koneckonců, právě dlouhozrající kváskové pečivo Breadway je letošním produktem balení.

Linka patří mezi velice atraktivní součásti veletrhu – zájemci totiž mohou v přímém přenosu sledovat proces balicí linky od balení, přes značení, manipulaci až po paletizaci. Vše je tedy založeno na přímé interaktivitě.

Partnery projektu jsou aktuálně firmy TECHNOLOGY s. r. o., FANUC Czech s. r. o., ARC-Robotics s. r. o., ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r. o., ZDVIH servis s. r. o., Fipack s. r. o., Mátl & Bula s. r. o., OTK GROUP a. s., Viking Mašek a. s., THIMM Packaging, BREADWAY STORES s. r. o. Mediálními partnery jsou Packaging Herald, Techmagazín a Automa. 

Komplex potravinářských veletrhů

Souběžně s veletrhem EmbaxPrint se konají i další veletrhy zaměřené na potravinářské obory. Na prezentaci potravin se zaměří Salima, na potravinářské technologie Salima Technology. Vinaře potěší veletrh Vinex, pro pekaře a cukráře je určen veletrh MBK. Inteco představí zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování.

Letošní novinkou je Festival chutí, který se uskuteční v pavilonu C od 1. do 3. března. Hlavní součástí je festival minipivovarů, na kterém se představí padesát českých i moravských výrobců piv. K ochutnání bude více než 300 pivních vzorků a chybět nebudou ani jedinečné pivní speciály. Kromě minipivovarů však budou přítomni i prodejci různých pochutin, vinaři apod.

Více informací najdou zájemci na www.bvv.cz/embaxprint/embaxprint-2018/

https://youtu.be/nw7Iy3WBijg

(ed)