Nejnovější deska počítače Raspberry Pi 3 s označením Model B+

Společnosti RS Components (RS) oznámila dostupnost nejnovější desky počítače Raspberry Pi: Raspberry Pi 3 Model B+. Nyní ji lze spolu s originálním pouzdrem Raspberry Pi objednat na adrese cz.rs-online.com.

Nová deska je nejnovějším přírůstkem v řadě Raspberry Pi 3, který staví na úspěchu desky Raspberry Pi 3 Model B, jež stále zůstane ve výrobě. Nová deska cílí na velmi širokou skupinu uživatelů: studentů, nadšenců i zkušených techniků a profesionálů vyvíjejících inovativní aplikace pro internet věcí (IoT).

Nová deska s označením Model B+ je založena na nejnovější revizi procesoru Broadcom BCM2837 typu System-on-Chip (SoC) s pracovní frekvencí 1,4 GHz, který je o více než 10 % rychlejší než procesor stávající desky Raspberry Pi 3 Model B. Procesor BCM2837 je čtyřjádrové zařízení s integrovaným clusterem procesorů ARM A53 používajících 64bitovou sadu instrukcí ARMv8. Funkce procesoru pro zpracování multimédií zahrnují podporu dekódování formátu H.264 a MPEG-4 (1080p30), kódování formátu H.264 (1080p30) a grafiky OpenGL ES 1.1 a 2.0.

Deska Model B+ také má 1 GB paměti LPDDR2 SDRAM a nejnovější kombinovaný bezdrátový čip od značky Cypress Semiconductor, který umožňuje komunikovat prostřednictvím dvoupásmové sítě Wi-Fi 2,4 GHz a 5,0 GHz v souladu s normou IEEE 802.11ac a dále sítí Bluetooth 4.1 pro komunikaci s nízkou spotřebou (BLE).

Deska má také výkonnější komunikaci díky gigabitovému Ethernetu prostřednictvím rozhraní USB 2.0 s maximální propustností 300 Mb/s při využití čtyř portů USB 2.0 na desce; v její výbavě dále zůstala zachována rozsáhlá 40kolíková patice konektoru GPIO (General Purpose Input Output). Konektory pro audio/video zahrnují porty HDMI a MIPI DSI/CSI pro displej/kameru a dále čtyřpólový stereofonní výstup a port kompozitního videa.

Ačkoli tato deska má ve srovnání s předchozími modely Raspberry Pi lepší odvod tepla, zachovává si mnoho stejných vlastností a funkcí jako předchozí generace desek, např. malé mechanické rozměry 85 ´ 56 mm, díky čemuž je kompatibilní se stávajícími originálními pouzdry pro řadu Raspberry Pi i s mnoha dalšími pouzdry externích výrobců, která jsou dostupná na současném trhu.

Deska Raspberry Pi 3 Model B+ je vyráběna exkluzivně v Británii v rámci licence distributora. Další zdroje naleznete na webových stránkách RS Components Raspberry Pi.

(RS Componets)