Aktuální vydání

celé číslo

06

2018

Systémy strojového vidění

Výrobní a montážní linky

celé číslo

Murrelektronik rozšiřuje řadu TREE o spravované síťové přepínače

Nové přepínače (switche) řady TREE, tedy modely TREE M-4TX, TREE M-5TX IP67 a TREE M-6 TX, umožňují – v duchu Průmyslu 4.0 – bezpečný vzdálený přístup ke strojům a zařízením přes internet prostřednictvím virtuální privátní sítě VPN. Ve spravovaných přepínačích je integrován klient openVPN, který se automaticky připojí k serveru průmyslové sítě VPN. Switche jsou předkonfigurovány pro Profinet a jsou dodávány s aktivovaným protokoly LLDP a DCP. Topologie v síti tak zůstává konzistentní a sledovatelná.

Obr. 1. Přepínače typu TREE M-4TX

Podporované verze Simple Network Management Protocol (SNMP v1, v2c a v3) umožňují – při aktivovaném protokolu LLDP – sledování topologie pomocí konfigurace SNMP Trap. Přepínače s krytím IP20 pro montáž na lištu DIN disponují širokým rozsahem pro napájecí napětí (9,5 až 56 V DC). TREE M-6 TX disponuje navíc externím relé výstupem, s nimž lze v zařízení například signalizovat přerušení vedení v síti. Všechny spravované switche společnosti Murrelektronik mají velmi přehledné a výkonné webové rozhraní a snadno se konfigurují. TREE M-5TX IP67 v odolném pouzdře s krytím IP67 a s konektory M12 je maximálně kompaktní a je proto obzvláště vhodný pro použití přímo v zařízení.

Přepínače umožňují bezpečný přístup vzdálené údržby prostřednictvím VPN k nové diagnostické bráně Cube67 společnosti Murrelektronik.

Obr. 2. Přepínač TREE M-5TX IP67 

unkce pro správu a diagnostiku:

•             prioritizace VLAN (QoS IEE 802.1q),

•             SNMP v1, v2c a v3, konfigurace SNMP Traps,

•             klient openVPN,

•             protokoly RSTP, LLDP, DCP, NTP,

•             Mirror Port – flexibilně nastavitelné sledování,

•             varianta TX6 s externím relé pro monitorování.

Další informace jsou na www.murrelektronik.cz.