Aktuální vydání

celé číslo

07

2019

Řízení dopravy a budov

celé číslo

HIWIN zvyšuje export i obrat. Letos očekává růst dodávek polohovacích drah pro roboty

Přední výrobce lineární pohonné a polohovací techniky, HIWIN s. r. o., dosáhl v roce 2018 celkového obratu téměř 374 milionů korun, což znamená meziroční nárůst o 18 %. Zisk před zdaněním činil 34,6 milionu korun. Export má na celkových tržbách podíl 30 %. HIWIN vyváží své produkty zejména na Slovensko (11,4 %) a dále do zemí východní a jižní Evropy.

Obr. 1. Polohovací dráha pro průmyslový robot

„V roce 2018 jsme zaznamenali stabilní růst zejména v produktových skupinách lineárních vedení a kuličkových šroubů,“ komentuje výsledky roku 2018 Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel HIWIN s. r. o., a dodává: „S tím, jak roste cena práce, a na trhu je nedostatek zaměstnanců, poroste proces automatizace. Otevírá se velký prostor pro naše produkty lineární techniky, zejména pro lineární osy, rotační osy a celé polohovací systémy. S nastupujícím rozvojem automatizace a robotizace očekáváme v roce 2019 zvýšený zájem o naše polohovací dráhy pro průmyslové roboty.“

Společnost HIWIN předpokládá v roce 2019 další dynamický rozvoj automatizace a robotizace výrobních procesů. Proto posílí nabídku lineárních i rotačních os, ucelených řešení polohovacích automatizovaných systémů a přinese nová řešení polohovacích drah a pojezdů pro průmyslové roboty. Za zmínku v nabídce stojí lineární vedení série CG s krycím páskem na kolejnici optimalizované pro aplikace v silně znečištěném prostředí.

Obr. 2.  Lineární vedeni HIWIN řady CG

HIWIN (název vznikl složením z výrazů HI-tech a WINner) je dnes v mnoha zemích světa synonymem pro vysoce kvalitní komponenty lineární techniky. Reprezentantem značky HIWIN je i česká společnost HIWIN s. r. o., která je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu. HIWIN s. r. o. je výhradním distributorem produktů HIWIN pro Českou republiku, Slovensko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Černou Horu, Makedonii a Bosnu a Hercegovinu. Produkty HIWIN, vyráběné v několika závodech na Tchaj-wanu, v Japonsku, v USA, v Německu i v ČR, jsou dodávány přímo ze skladu v Brně a jsou určeny především pro manipulační a jednoúčelové stroje, CNC zařízení a obráběcí centra, strojní vybavení, těžké řezací stroje, brusky, pily, formovací stroje, automatizační zařízení, vysokorychlostní polohovací jednotky, lékařská zařízení, elektronický průmysl a polohovací zařízení. Zákazníci společnosti HIWIN je na celém světě se mohou spolehnout na kvalitu produktů, rychlost dodávek, odbornou pomoc a všestrannou péči o zákazníka.

 HIWIN s.r.o., Medkova 888/11, 627 00 Brno, Česká republika, tel.: +420 548 528 238, fax: +420 548 220 223, e-mail: info@hiwin.cz, IČ: 26270722, DIČ: CZ26270722