Aktuální vydání

celé číslo

05

2019

komunikace a software pro snímače a akční členy

tlakoměry

celé číslo

EcoReach prodlužuje dojezd vysokozdvižných vozíků

EcoReach je integrovaný systém hydraulických prvků a trakčního pohonu od firmy Parker určený pro vysokozdvižné vozíky. Systém prodlužuje životnost baterií, zvyšuje nosnost a provozní rychlost a výrazně snižuje spotřebu energie.

Systém zahrnuje množství moderních technických prvků optimalizovaných tak, aby vyhovovaly potřebám výrobců a uživatelů vysokozdvižných vozíků. Střídavý motor s permanentními magnety (PMAC) zvyšuje nosnost a snižuje spotřebu energie. Reverzibilní čerpadlo mění výkon na hřídeli motoru na hydraulický výkon a v případě potřeby opačně roztáčí elektromotor jako generátor. Optimalizovaná sada ventilů je speciálně vyvinutá pro vysokozdvižné vozíky.

Součástí systému EcoReach je integrovaná hydraulická jednotka skládající se z motoru, hydraulického čerpadla a ventilů v jednotném krytu. Unifikace snižuje počet komponent, zvyšuje spolehlivost a omezuje prostor pro zástavbu.

Elektrické vysokozdvižné vozíky jsou poháněny elektro-hydraulickou soustavou, jež představuje špičku v nabídce firmy Parker. Trakční pohon se skládá z měniče, který konvertuje stejnosměrný proud z baterie na proud střídavý, elektromotoru s možností regulace otáček a momentu, hydraulického čerpadla, jehož regulovanými veličinami jsou průtok a tlak, a hydraulického systému, který ovládá bloky ventilů a zaručuje v každé hydraulické větvi správný tlak a průtok.

Se systémem se budete moci seznámit na veletrhu Hannover Messe ve stánku společnosti Parker Hannifin (hala 23, stánek C33 nebo hala 26, stánek B78). Více na www.parker.com.

(Bk)