Aktuální vydání

celé číslo

05

2019

komunikace a software pro snímače a akční členy

tlakoměry

celé číslo

Den otevřených dveří v Testbedu pro Průmysl 4.0 a v Národním centru Průmyslu 4.0

Dne 31. 10. 2018 již potřetí v tomto roce otevře Národní centrum Průmyslu 4.0 své dveře a umožní odborné i široké veřejnosti seznámit se s nejnovějšími průmyslovými technologiemi, které se testují v Testbedu pro Průmysl 4.0. Ve spolupráci se svými průmyslovými, oborovými a akademickými partnery připravilo Národní Centrum Průmyslu 4.0 pestrý program, kterým představí nejenom činnost centra, ale především činnost testbedu – což je experimentální pracoviště pro testování inovativních řešení a procesů pro tzv. chytré továrny.

Na testbedu účastníci uvidí novou strukturou dopravníku s rozložením pracovních stanic, které umožňuje přizpůsobit výrobu požadavkům výrobku a stavu jednotlivých strojů. Dále se seznámí s komunikací mezi stroji založenou na OPC UA s možnostmi řešení funkční bezpečnosti s využitím protokolu PROFIsafe. Příklad flexibilní výroby bude demonstrován na skládání kostiček z Lega. K dispozici bude živé připojení do MindSphere se sběrem dat z technických zařízení testbedu.

Během akce se také představí partneři Národního centra Průmyslu 4.0, kterých je nyní více než čtyřicet, a ukážou svá řešení a realizace v oblasti průmyslu 4.0.

Akce se bude konat v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (vchod B – testbed). Vstup zdarma na základě potvrzené účasti do naplnění kapacity. Další podrobnosti, program a registrace na https://www.ncp40.cz/aktuality/den-otevrenych-dveri-v-testbedu-pro-prumysl-40-podzim-2018

(ed)