Aktuální vydání

celé číslo

01

2019

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Cleverlance vytvořila pro Škoda Auto první e-shop pro prodej vozů on-line

Společnost Cleverlance vytvořila pro Škoda Auto první e-shop pro nákup vozů na operativní leasing v Evropě. Díky napojení na skutečné skladové zásoby automobilky mohou zákazníci objednat vůz v konkrétní konfiguraci s předem známým termínem dodání a rovnou za něj on-line zaplatit.

Platforma Škoda Online patří v oblasti e-commerce k průkopnickým projektům. Podařilo se zde integrovat rozhraní klasického e-shopu s legislativně i procesně poměrně komplikovanou nabídkou operativního leasingu. Proces nabídky proto obsahuje i hodnocení zájemce. Vzhledem k nutnosti rezervace vozidel v průběhu tvorby objednávky musel být systém e-shopu plně začleněn do proprietárního systému objednávek a skladů značky Škoda. Nabízená vozidla je nutné po dobu tvorby objednávky rezervovat. Rezervace provedené návštěvníky bez skutečného zájmu však nesmí vyblokovat veškeré skladové zásoby. Velkou výzvou bylo např. sdružit rozdílné doby reakce jednotlivých systémů automobilky s požadavkem na nepřetržitou dostupnost e-shopu v režimu 24/7.

Systém zahrnuje i specifické potvrzení zájmu klienta o konkrétní vůz a rezervaci termínu doručení nového automobilu k zákazníkovi domů. E-shop je plně integrovaný s koncernovou platební bránou. Celý proces nákupu vozu má vysokou úroveň zabezpečení, a to nejen technologického. Zohledněny jsou i požadavky směrnice na ochranu osobních údajů GDPR, která začne platit v květnu.

E-shop je dostupný na www.skoda-online.cz/web/guest/model-selection

(ed)