Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Novinky roku 2010 od společnosti Humusoft

Společnost Humusoft s. r. o. představila na tiskové konferenci dne 28. dubna 2010 letošní novinky z oblasti softwaru i hardwaru z vlastní produkce a od firem, které v ČR a na Slovensku zastupuje.
 
Nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí Matlab s označením Matlab Release 2010a od firmy The MathWorks přináší rozšířenou podporu několika jader u matematických funkcí, zdokonalené grafické rozhraní Matlab desktop atd. V oblasti zpracování signálu a obrazu jsou významné nové objekty typu System, umožňující v prostředí Matlab zpracovávat souvislé toky dat (stream processing). Sady Signal Processing Blockset a Video and Image Processing Blockset obsahují celkem více než 140 algoritmů k použití např. při průběžné filtraci signálu nebo zvukových či obrazových dat apod.
 
Spolu se zajímavými novinkami v prostředí Simulink (laditelné struktury parametrů v modelech, spouštěné bloky modelu, větvení function call atd.) je součástí Matlab Release 2010 a produkt Simulink PLC Coder. Zcela nový produkt přímo generuje z algoritmů vytvořených v prostředích Simulink a Stateflow a v jazyce Embedded Matlab program pro PLC ve tvaru strukturovaného textu podle normy IEC 61131 (viz článek na str. 18).
 
Nová verze programu pro modelování a simulaci fyzikálních procesů popsaných parciálními diferenciálními rovnicemi Comsol Multiphysics 4.0 od švédské firmy Comsol přináší zejména nové grafické rozhraní Comsol Desktop a zdokonalenou podporu využití počítačových klastrů. Připravovány jsou nové nadstavbové moduly CFD Module, Plasma Module a Batteries & Fuel Cells Module.
 
Dále společnost nabízí multiprocesorové pracovní stanice HeavyHorse modelové řady 2010. Jde o výkonné a současně cenově přístupné paralelní výpočetní systémy založené na 64bitových čtyř-, šesti-, osmi nebo dvanáctijádrových procesorech AMD Opteron v různých kombinacích.
 
Úplné informace o nabídce společnosti Humusoft lze nalézt na http://www.humusoft.cz.
[Tisková informace Humusoft, 28. dubna 2010.]
(sk)